מה אפשר לעשות בכפר ובסביבה

מסעדת סירין – כפר קיש

סירין הינה מסעדת שף צרפתית המשלבת בין אווירה כפרית, פלאי המטבח הצרפתי הקלאסי והמטבח הגלילי המקומי.

יהודה ורוזה – אילניה

המסעדה-קצביה יהודה ורוזה שוכנת בבית שמור בשכונת המייסדים בסג’רה (אילניה), מוקפת גן ירק, גדושה בסיפורים ועוטפת את המבקר באווירת ארץ ישראל הישנה. המסעדה מציעה לאורחיה בשר איכותי מן הדרגה הראשונה, תוספות מגוונות וסלטים שנעשו מירקות טריים שגדלו בגן הירק. הארוחה ביהודה ורוזה מיוחדת לא רק בזכות האווירה השורה במקום; במרכז שולחנות המסעדה מונח סיר פחמים לוחשות המאפשר לסועדים המעוניינים בכך לצלות את הבשר בעצמם.

קפהדרציה – כפר תבור

בית קפה חדש ומקסים ברחוב המייסדים, מרכז כפר תבור.

קנייפה
אברהם רוזנפלד מגשים במסעדה הקטנה שלו במושב שרונה את חלומו, ואולי גם את פנטזיות הכפר של מי מאיתנו, לפחות בתחום האוכל. בפאתי היישוב שרונה, בין כפר תבור לכנרת, מול בקעת יבנאל המוריקה וטבריה המזדקרת באופק, בצמוד לדיר כבשים של 1000 ראש, הקים אברהם צריף קטן ובו חמישה שולחנות. את הרצפה מכסה נסורת ועל המדף מונחים כל כרכי ספר הזוהר.

בורדו מסעדה כפרית
המסעדה שוכנת במבנה יפהפה, במתחם היקב בכפר תבור. התפריט כפרי עשיר, ומבוסס על מיטב התוצרת החקלאית במקום. האוכל נדיב ואנין, מותאם למגוון טעמים ורצונות, ומשתנה בהתאם לעונות השנה וליבולים החקלאיים.

ספא בחצר
מרכז טיפולי גוף ייחודי.
ממוקם בחצר מוזיאון המושבה של כפר תבור . ב”ספא בחצר” חמישה חדרי טיפול השוכנים במבנה אבן עתיק בן 100 שנים.

Having a great time cycling? Spare some time and play slots games at Instadebit and win cash prizes. You can bet you will enjoy yourself!

יקב התבור
מרכז מבקרים יקב תבור מקיף שתי חצרות – חצר היקב וחצר פנימית-ושתיהן משלימות זו את זו: באחת מיוצר היין ובשנייה נהנים משמחת היין. מהבר הצמוד ניתן להשקיף דרך חלונות אופקיים על חביות עץ אלון צרפתי משובח ליישון היין, לצד טכנולוגיות מתקדמות לתסיסת יין.

מרתף יינות התבור מרתף לייצור יינות, ממוקם בבית משפחתי. אירוח זוגות באווירה אינטימית על בסיס גבינות ויין. אפשרות לעריכת אירועים.

מוזיאון המרציפן
המוזיאון וחנות המפעל פעילים בכל ימות השבוע ומתקיימים בהם סיורים, אשר בסיומם מקבל כל מבקר חלת מרציפן ומשקה שקדים. סיור במפעל והסבר על תולדות המרציפן וייצורו המיוחד.
ביקור במוזיאון והתרשמות מפיסול במרציפן עשיר בטעם, בצורה ובצבע. סדנאות יצירה במרציפן להורים וילדים בכל הגילים.
בחנות המוזיאון אפשר לרכוש את כל סוגי המרציפן וכן מוצרי בריאות וטבע.

ג’ונדירלנד – אטרקציות בצפון
ג’ונדירלנד הוא פרי חזון והגשמה של יוסי שמחוני (יליד העמק) שאהבתו לטרקטורים הובילה אותו במשך השנתיים האחרונות לאיסוף, שיפוץ ו”החייאה” של מכונות חקלאיות ישנות. כל טרקטור באתר עבר ניתוחים פנימיים ומתיחות קוסמטיות, תוך השקעה רבה בכל פרט ופרט. כל הטרקטורים, ללא יוצא מהכלל, זכו לרמת גימור גבוהה ביותר וכמובן – כולם מניעים ועובדים.

מוזיאון המושבה – כפר תבור מבנה חדיש בעל עיצוב מודרני, צמוד לחצרות האיכרים. חלל אחד ובו תצוגת קבע היסטורית של המושבה.התערוכה בנויה ע”פ נושאים, ללא רצף כרונולוגי.הנושאים שנבחרו הם פועל יוצא של הרעיון המבקש לתעד ולספר על 50 שנותיה הראשונות של כפר תבור.

לה קוריצה – הגלריה לאמנות
ליאת רטיג צור פתחה גלריה לאומנות בכפר תבור המתמחה בעבודות פיסול, עבודות קרמיקה וקדרות. ליאת מתאפיינת כאמנית היוצרת עבודות קרמיקה שההומור והצבע מושכים את העין והלב – דבר המייחד אותה כאמנית.

קדמת התבור קדמת התבור היא חברה שהוקמה בכפר תבור ועוסקת בחקר הגליל התחתון ועמק יזרעאל. ארגון סיורים מיוחדים וטיולים במגוון אפשרויות: טיולים עם ג’יפים, ארוחות בשטח, סיורים בשילוב שחקני תיאטרון ואירוח אותנטי אצל השכנים הבדואים והצ’רקסים

דבורת התבור במושב שדמות דבורה למרגלות נופו הקסום של הר תבור נמצאת אטרקציה ייחודית בארץ, דבורת התבור. זהו מרכז מבקרים כפרי שבו נערכים סיורים מודרכים בבתי הגידול של פרפר המשי ושל דבורת הדבש וכן בתהליכי הפקת המשי והדבש.

דני ג’יפ
דני ג’יפ ייקח אתכם לטיולים, הרפתקאות ומסלולים מיוחדים לבודדים, לקבוצות, לגדולים ולקטנים במסלולי טיול אטרקטיביים.