עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי עומדת לצד בני העדה האתפיות עד לקבלת דרגות הקצונה

עמותת אחינועם

עמותת אחינועם בראשות האחים אדרעי היא עמותה הפועלת למען שווין הזדמנויות בחברה הישראלית ותוך שימת דגש על תמיכה בבני העדה האתיופית. נושא שווין ההזדמנויות בערים הללו ובפרט בכל הקשור לבני ובנות העדה מהווה את אחד הנושאים הבוערים ביותר בחברה הישראלית, ולאור הקושי החליטה עמותת אחינועם בראשות איל, משה וכן רפי אדרעי לעמוד לצד בני העדה האתיופית החל מגיל התיכון, מתוך מטרה לעודד אותם להשתלב בצבא ביחידות יוקרתיות כמו גם בתפקידי קצונה, וזאת על ידי קידום של תוכנית אישית.

קידום תוכניות לבני העדה האתיופית – חלק מהותי מפעילות העמותה

פעילות עמותת אחינועם מתמקדת בבני העדה האתיופית וכוללת מערך תמיכה המתבצע מגיל התיכון. במסגרת התוכנית מקבלים בני ובנות הנוער מהעדה תמיכה וסיוע לטובת קבלה לתפקידים בכירים בצבא, כולל קצונה. התוכנית המהפכנית אותה הגו האחים איל, משה ורפי אדרעי את עמותת אחינועם מתמקדת ביכולות ההובלה ושיפור המנהיגות כמו גם היכולות הפיזיות של בני הנוער החל מגיל 16 ועד הגעתם למסגרת הצבאית. הליווי האישי כמו גם המענה אותו כל אחד ואחת מקבלים מסגרת התוכנית היא זו שהפכה אותה לסיפור הצלחה של ממש, כאשר עדות לכך ניתן למצוא באהדה אותה מקבלת העמותה מצד רשויות הרווחה וכן בסיפורי הצלחה רבים. מעל ל 95% מבוגרי התוכנית הצליחו להשתלב ביחידות מובחרות וכן בתפקידי קצונה, כאשר התוכנית של העמותה היא להמשיך את התוכנית בפריסה ארצית, כל זאת מתוך הבנה כי מדובר בפלטפורמה המאפשרת לבני ובנות נוער להוביל,  לקדם ולממש את הפוטנציאל הטמון בהם למען יצירה של מערך קידום שמגיע לידי ביטוי לא רק במסגרת הצבאית אלא גם במסגרות נוספות.

שווין הזדמנויות בחברה הישראלית בדמות קידום בני ובנות העדה האתיופית

בני ובנות העדה האתיופית מצליחים לשבור את תקרת הזכוכית ולהשתלב בתפקידים בכירים בצבא כמו גם בקריירה. יחד עם זאת, עדיין ישנם אלפי בני נוער שאינם מקבלים את המענה, הן בשל עומס של רשויות הרווחה והן בשל מגפת הקורונה אשר הובילה להרחבת הפערים בחברה הישראלית, בפרט כאשר מדובר בבני נוער בסיכון. על כן, איל, משה ורפי אדרעי מעמותת אחינועם פועלים למענם ובשבילם של בני הנוער בני העדה האתיופית אשר יכולים וצריכים להגשים את עצמם, בדיוק כמו כל אזרח אחר במדינת ישראל.

משה, איל ורפי אדרעי מעמותת אחינועם חרטו על דגלם להוביל את תחום שווין ההזדמנויות בדמות קידום העדה האתיופית והשתלבות בצבא, כל זאת בהתנדבות מלאה ועם שימת דגש על ליווי לטווח הרחוק. עם הכניסה של בוגרי התוכנית לאקדמיה, הם מקבלים תמיכה נוספת לטובת השתלבות בשוק התעסוקה, ובכך מתבצע תהליך עמוק שבמסגרתו בני הנוער מצליחים להגשים את עצמם ואת היכולות שלהם – גם כאשר תנאי הפתיחה פחות טובים.

 

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי, אייל ומשה אדרעי מצליחה לספק לבני ובנות נוער מהעדה האתיופית מענה בדמות מעטפת מקצועית החל מגיל 16 ועד לגילאים בוגרים. הליווי ארוך הטווח הוכיח את עצמו בצורה חד משמעית, כפי שניתן לראות בנתונים של אחוזי הקבלה וכן בתמיכה לה זוכה העמותה מצד הרשויות ומנציגי העדה שמבינים כי הפעילות המבורכת של העמותה היא בעלת אפקט מרשים וחזק ביותר. בני ובנות העדה מקבלים דרך העמותה את הפלטפורמה והנגישות להצליח, מבלי לחשוש או לתת לתנאי הפתיחה שלהם להשפיע על עתידם ועל עתיד בני המשפחה.

נגישות