גדולי הספורטאים בישראל

לנו כישראלים יש לא מעט סיבות להיות גאים, אך לצד שורת ההישגים המרשימה, גם בתחום הספורטיבי יש לנו סיבות רבות להרים את הראש. להלן שורת ספורטאים שמהווה מקור לגאווה:

עודד קטש

גם אם אין לכם מושג ירוק מה הכוונה שמאחורי המונח "כתר משולש" או "פיינל פור", את השם עודד קטש בטח כבר שמעתם. מדובר במלך הסלים לשנת 1997, באחד והיחיד מאליפות יוון, בספורטאי שזכה ב4 אליפויות ושגרף כ 2 גביעי מדינה, כאשר רבים זוכרים את הרגע המהולל בו הוא קלע כ17 נקודות בגמר היורולינג – רגע עוצמתי שבו הוא הוביל את הפנאתינייקוס לניצחון ובו זמנית גבר על קבוצת נעוריו מכבי ת"א. מחפשים מידע נוסף אודות האיש והאגדה? כיום קל מתמיד, כנסו אל אתר חדשות מוביל ותתמקדו בקטגוריית הספורט.

לי קורזיץ

לי קורזיץ מתמחה בשייט וגלישה. היא הוכתרה כארבע פעמים כאלופת העולם בגלישה, זכתה באליפות אירופה במדליית כסף, גרפה את המקום השישי באולימפיאדת לונדון (2012) ואת המקום ה13 באולימפיאדת אתונה (2004). עוד כשהייתה בת 19 זכתה באליפות העולם ולאורך השנים לא נתנה לפציעות חמורות להפריד בינה לבין החלום והאהבה לים, אלא הוכיחה מהי מלחמה ספורטיבית ללא פשרות. כבר ב2011 הפכה לראשונה מבין הישראליות שזכו בשתי אליפויות עולם, ולאחר מכן מיהרה להשיג את מדליית הזהב השלישית.

ירדן ג'רבי

ירדן ג'רבי מגיעה מתחום הג'ודו. היא זכתה 2013 במדליית זהב (באולימפיאדת העולם), ב2016 במדליית ארד (באולימפיאדת ריו) ובמגוון מדליות נוספות. ג'רבי ממשיכת דרכו של אריק זאבי (גם כן דמות מוערכת ומרשימה), כך שגם אם היא פרשה בגיל 27, היא עדיין זכתה לקטוף שלל ניצחונות מרהיבים שיזכרו למשך דורות.

אלכס שטילוב

אלכס שטילוב הנו ספורטאי מדהים שמהווה תקווה של ממש בנישה האולימפית. הוא אומנם אינו מוכר כמו עודד קטש, אך גם הוא דמות מופת. מדובר באלוף אירופה בתרגילי קרקע (לשנת 2013) ובמתעמל שבין היתר זכה בשתי מדליות ארד באליפות העולם, במקום שישי בתרגילי קרקע בשנת 2012 (בלונדון) ובמקום שמיני בתרגילי קרקע ב2008 (בבייג'ינג).

חיים רביבו

חיים רביבו זכה להיות מדורג כחמישי מבין הכדורגלנים המובילים. הוא פעל בתחום הכדורגל בין 1990 ל2004 ובין היתר השאיר חותם מהותי באליפות עם פנרבחצ'ה (2001). רבים נהגו להשוות בינו לבין איל ברקוביץ' (גם כן אגדה חיה), אך הוא ללא ספק עומד בפני עצמו ותמיד הוכיח את עצמו בשלל אתגרים מקצועיים, ואכן זכה היכן שרבים וטובים נכשלו – החזיק בקריירה אירופאית מרהיבה.

שחר פאר

עוד ייצוג למין הנשי הינה הטניסאית שחר פאר, שבין היתר עשתה היסטוריה ברבע הגמר באוסטרליה, בשמינית הגמר ברולאן גארוס, בשמינית הגמר בוימבלדון ועוד. מכאן שמדובר בטניסאית שהגיעה לטופ של עשרת הנשים המובילות במקצוע ואף בטניסאית שהשאירה מאחוריה את כל יתר הטניסאים הישראלים. פאר הוכיחה שרצון, כישרון וקומץ של חוצפה ישראלית יכולים לכבוש מטרות, מטרות מהסוג שמפחיד לכוון אליהן.

מקור להשראה

זו הייתה רק טעימה, אך קיימים שלל ספורטאים נוספים שמהם ניתן לשאוב השראה ושלעוצמה המדהימה שלהם נותר רק לשאוף – זכינו כמדינה לספורטאים מופלאים שמייצגים אותנו בכבוד ועל כך מגיעה להם תודה גדולה!

נגישות