5 מסלולים לטיולי אופניים בארץ

מי שרוכב על אופניים ומכיר את הפעילות, יודע כי אין דבר יותר מרגיע ונעים מרכיבה על אופנים לאורכם של כמה וכמה מסלולים המיועדים לרכיבה! בשנים האחרונות משקיעה מדינת ישראל לא מעט בהקצאה וסלילת מסלולי אופניים לרכיבה בטוחה של יחידים, זוגות משפחות וקבוצות.

אם אתם רוצים לצאת אל מגוון טיולי אופניים כיפיים ואטרקטיביים, תוך שאתם מדוושים בקלות ונהנים מנוף מרהיב או מסביבה אורבנית נעימה – חשוב שתכירו כבר עכשיו, 5 מסלולים מעולים לרכיבה:

שביל סובב כנרת

אחד המסלולים האטרקטיביים, הנוחים והכיפיים שישנם בארץ המציעים נוף עוצר נשימה, הוא מסלול סובב כינרת. המסלול כולל קטע רכיבה באורך 6.5 קילומטרים המתחיל מקיבוץ מעגן ומקביל לכביש 92.

ברכיבה במסלול זה תוכלו לרכב כשלצדכם ימת הכינרת המקסימה, תוך מפגש עם נופים יפים, בעלי חיים מסוגים שונים ומסלול קל לרכיבה עשוי אספלט נוח המתאים לכל הגילים! לאחר הרכיבה מומלץ לטבול במי הכנרת בימי הקיץ, או ליהנות משלכת נפלאה ונוף ירוק בימים הקרירים של השנה. כך או כך, מדובר במסלול נהדר.

שביל סובב נצרת עילית

לא רחוק משביל סובב כינרת, אפשר להגיע אל שביל האופנים של העיר נצרת עילית. שביל סובב נצרת מכיל 8 קילומטרים של מסלולי אופניים מרהיבים אל עבר הגלבוע, הר אמיר, עמק זבולון ושלל נופי הצפון היפים. המקום שבעבר היה שומם ונטוש, הפך למסלול אופניים אטרקטיבי המתאים לרוכבים מתחילים ומנוסים.

מסלולי אופניים

פארק אילון

בפארק אילון קנדה תוכלו לרכב לאורך 21 קילומטרים נעימים למראה הכוללים מפגש עם סוסים שנמצאים גם הם על המסלול. את הרכיבה מתחילים מהצד המזרחי של פארק קנדה, תוך שברקע תצפיות מדהימות של קק"ל, כבישים גדולים ודרך צפונית מלאת עניין.

נמל תל אביב

מי שירצה ליהנות מרכיבה בשטחים אורבניים ממש כמו בברלין, אמסטרדם בפראג ובשלל ערים אטרקטיביות בעולם – יוכל לשכור אופניים באחת מעמדות ההשכרה שמציעה עיריית תל אביב, ולצאת לרכיבה מושלמת לאורך כל נמל תל אביב, תוך שניתן  לעבור בין רחובות הומי אדם באמצעות רכיבה מסודרת בשבילי אופניים המתמשכים לכל אורכה ורוחבה של העיר.

הנוף המשכר של הים, ריחות מסעדות הדייגים וההמון הצוהל ברחובות, כולם יגרמו לכם להרגיש ממש כמו אירופאים שנהנים מהחיים הפשוטים והטובים!

 גן סאקר

גם בעיר ירושלים אפשר לצאת לרכב על אופניים, למרות שרכיבה בשבילי אופניים בעיר נחשבת קצת יותר מאתגרת וזאת בשל היות העיר הררית ומלאת שיפועים.

עם זאת במידה ואתם בכושר, תוכלו לרכב בשבילים של גן סאקר הנעים, להגיע אל מרכז העיר, להכנס עם האופניים אל שכונות מקסימות שישנן בירושלים ואף לעצור לנגב חומוס באחת מהמסעדות המעולות שבסביבה.

 

לסיכום, כדי לשמור על עניין ועל איכות החיים, כדי לצפות בנופים מרהיבים ולהכיר קצת יותר את הארץ – מומלץ כבר עכשיו להעמיס בבטיחות את האופניים על המכונית ולצאת אל מגוון מסלולים נהדרים הפרוסים לכל רוחבה של המדינה וממתינים לכם, הרוכבים!

נגישות