קייטנת כדורסל לילדים: איך זה שאתם עדיין לא מכירים?

החופש הגדול אט אט מתקרב וכל הורה חושב כיצד הוא עומד להעניק לילדו את החופש הטוב ביותר, כאשר אם הילד כבר גדול, זה הזמן לנצל את אותה תקופה ממושכת עבור התמקדות בתחומי העניין של הילד, ועל כן אם ביום יום הילד מחובר לכדורסל ומשחק לא מעט, הגיע הזמן לקפוץ מדרגה, הגיע הזמן להראות לו שאתם מתייחסים ברצינות לתחביב שהוא בחר, כאשר אין צורך לקנות סל לגינה ולשלם על מאמן פרטי, אך כן מדובר בהזדמנות להגשים חלום ולהעניק חוויה חד פעמית – לשלוח את הילד לקייטנת כדורסל לילדים.

לא רק בארץ

נגמרו הימים בהם קייטנה הסתכמה בשוקו ולחמנייה, בריכה ויצירה, אלא אם רק מעט תבדקו, תמצאו שכיום יש מגוון קייטנות מקצועיות שמציעות ערך מוסף. מכאן שאם הילד מביע רצינות ובכל פעם שנועל נעלי כדורסל מתחיל להתרגש, ראוי שתבחנו אלו קייטנות בתחום קיימות, כאשר מראש נציין שלא רק בארץ צריך לבדוק אלא גם בחו"ל. כך למשל נרצה לספר לכם על ספורט בסאמר קאמפ. מדובר בפעילות שמתנהלת בארה"ב, מבית החברה "הקיץ של החיים". החברה ידועה בארגון מחנות קיץ במגוון תחומים, הן בספורט ויצירה והן במדעים ובתחומים יותר מיוחדים (קרי שחמט ומחול מודרני). מכאן שאם נתמקד במחנה כדורסל, נמצא שלצד למידת השפה האנגלית תוך כדי התנהלות ספורטיבית ולצד מרחבים עוצרי נשימה, גם מרוויחים מאמנים מקצועיים שמעניקים את הדחיפה הרצויה אל עבר השלב הבא.

חשיבות המשחק עבור ילדים

לא רק שמשחק כדורסל מאוד מהנה, אלא הוא גם מאוד חשוב ותורם רבות להתפתחות ההישגית, החברתית, הפיזיולוגית והמנטאלית של הילד. ראשית נציין שמדובר במשחק חברתי שמאפשר ללמוד כיצד לתקשר עם ילדים אחרים והוא מפתח את המשמעת העצמית ואת רמת הריכוז. בנוסף, המשחק מחזק מוטוריקה ואת הקואורדינציה ואף מסייע לתכנן מהלכים ומפתח מודעות מרחבית. אם בכך לא די, כדורסל מחזק את השרירים, את העצמות ואף את סיבולת הלב. מכאן שבאמצעות המשחק הילדים מתפתחים טוב יותר, מחדדים את יכולת המחשבה, לומדים רבות אודות התנהלות חברתית, מתמודדים עם כישלונות והישגים, לומדים להציב יעדים וכמובן מעבירים את הזמן באופן אפקטיבי, מלמד ומהנה.

לא רק עבור מכורים

כאשר שולחים את הילדים לקייטנת כדורסל הם זוכים באימון אישי וקבוצתי, ואף מתרגלים את יסודות המשחק (מסירה, כדרור, התקפה, הגנה, ניתור ואחיזה) לכן זה לא מפתיע שמשחקי כדור הם בין החוגים המומלצים ביותר לילדים. מכאן שאם הילד מביע עניין בתחום ורוצה לפתח את הכישורים, הרי שללא ספק מדובר בבחירה ראויה. עם זאת, לא רק ילדים שמאוד מוצלחים בתחום מוטב לשלוח לקייטנה, אלא גם ילדים שרק מחבבים את התחום, ולו כי אתם בתפקיד ההורים מבקשים לטפל בבעיית חרדה או חוסר ביטחון שהם חווים. מהו הקשר? פעילות ספורטיבית כגון כדורסל מפרישה הורמונים שמעמעמים תחושת לחץ ובין היתר תורמים לתחושת הביטחון.

בחירה מושכלת

באופן כללי ניתן למצוא קייטנות כדורסל עבור ילדים מגילאי 8 ועד גילאי 16. בחינה מהירה מעלה שיש מגוון אופציות הן בארץ והן בחו"ל, כך שלצד הידיעה שאת הקיץ הזה הילדים יעברו עם כדור ביד, גם ראוי לדעת כיצד בוחרים את הקייטנה האידאלית, ועל כן נחדד שצריך לבחון את טווח הגילאים, את הרזומה של המאמנים, את אופי הפעילות, את הסביבה בה מתקיים המשחק, את היקף שעות המשחק ואף רצוי לבחון האם ישנו ערך מוסף, ממש כפי שמציע מחנה כדורסל מטעם "הקיץ של החיים" ( חיזוק שפת האנגלית). מה נותר? לשאול את הילדים האם מדובר בסוג של חוויה שעשויה לעניין אותם ולהתחיל להשוות. חופש נעים!

נגישות