רכיבה על אופניים: 8 סיבות להתחיל לרכוב!

אם לא פעם נתקלתם בצדי הכביש ברוכבי אופניים המאובזרים בחליפה מיוחדת, קסדות צבעוניות וגף חטוב ושרירי – חשוב שתדעו כי רכיבה על אופניים הינה פעילות כיפית במיוחד שתורמת גם לגוף וגם לנפש.

כיום ישנם לא מעט רוכבים כמו גם קבוצות רוכבי אופניים היוצאים אל מגוון מסלולים ברחבי הארץ, כמו גם שישנם אנשים אשר מגיעים לכל מקום באמצעות האופניים שלהם.

אם אתם תוהים לגבי רכיבה או רוצים לדעת מדוע כדאי להתחיל לרכב – חשוב לשים לב לרשימת 8 סיבות טובות בגינן מומלץ להתחיל לרכוב!

כי זה כיף!

היכולת לחוות חוויה כיפית הינה הסיבה הראשונה והפשוטה להתחיל לרכב על אופניים! הרוח המתבדרת בשיער, מגעו המלטף של אוויר על הגוף והפנים, הנוף המקסים שישנו מסביב תוך הגעה לכל מקום בקלות ללא צורך בחנייה או בדלק: כולם הופכים את הרכיבה למושלמת!

שמירה על כושר שיא

אחת הסיבות שבגללה רבים מתחילים לרכב על אופניים היא הצורך בשמירה על כושר גופני. כאשר אתם רוכבים עם אופניים אתם מפעילים את שרירי הרגליים, שרירי הבטן, החזה והידיים תוך שהגוף שלכם הופך חזק ומעוצב.

שבילי אופניים מדהימים

מי שרוצה להגיע אל שלל שבילי אופניים מדהימים כמו שביל סובב כינרת, שבילי אופניים מסודרים על הטיילת בתל אביב, שבילים נעימים לרכיבה בגן סאקר בירושלים ועוד מסלולים בכל רחבי הארץ, יוכל להגיע לבד או עם קבוצת רוכבים לחוויה נעימה של רכיבה. ,

חסכון בעלויות

אם אתם רוצים לחסוך בעלויות דלק או ברכישת רכב, כמו גם בחסכון בתשלום לתחבורה ציבורית: אופניים הם הפתרון המושלם! תוך שאופניים הם כלי תחבורה שאינו מזהם את האוויר, המתאים לערים מישוריות שקל לרכב בהן.

רכיבה על אופניים

פעילות מגבשת

רכיבה על אופניים מלבד היותה פרקטית וכיפית, היא כזאת שתסייע לכם להכיר אנשים חדשים. כיום בכל הארץ ובעולם ישנן קבוצות רוכבים שמגיעות אל מסלולים שונים תוך יציאה אל רכיבה משותפת באמצעותה אפשר להכיר אנשים חדשים, חברים ואפילו בני זוג!

שחרור הנפש והגוף

יציאה לרכיבה באזור העיר או הכפר תשחרר את גופכם, תעלה את רמת האדרנלין בגוף ותפריש אנדורפינים למוח: מה שיגרום לכם לאושר ולהרגשה משוחררת.

בילוי בסופי שבוע

עוד סיבה לרכב על אופניים היא היכולת לצאת לבילוי כיפי עם כל המשפחה בסופי שבוע. רכשו מתקן מיוחד לרכב עבור האופניים, העמיסו עליהם את אופני המשפחה ותוכלו לצאת יחד לרכיבה כיפית ומגבשת.

הרגשה אירופאית אורבנית

אם אתם רוצים להרגיש ממש כמו אירופאים אמיתיים בעלי איכות חיים גבוהה, תוכלו לרכב על אופנים למכולת, לעבודה ואפילו ללימודים.

 

לסיכום, אופניים הם דבר נפלא ששומר על כושר, בריאות ואושר. לכן חשוב כבר עכשיו לרענן את האופניים שהונחו בצד, להצטייד בקסדה מתאימה ולצאת לרכב בזהירות בכל מקום ומול כל נוף שתבחרו!

קראו גם: 5 מסלולים לטיולי אופניים בארץ

נגישות