ביטוח בריאות לספורטאים: טיפים חשובים מאת אבנר הייזלר

ביטוח בריאות תמיד חשוב לעשות, אך כאשר עוסקים בפעילות ספורטיבית החשיבות גדלה אף יותר. לא רק שספורטאי צריך לוודא שהוא מבוטח בביטוח בריאות מתאים, אלא יותר מכך. כשספורטאי נרשם למכון או לאימון כושר עליו לוודא שהמקום מחזיק בביטוח ואף בביטוח מקיף, כזה שאינו רק בסיסי, אלא כזה שמכסה מגוון תרחישים אפשריים. במה אם כן נבדל ביטוח בריאות שמיועד לספורטאים מביטוח בריאות רגיל ומה חשוב לדעת בנושא? אבנר הייזלר מחזיק בניסיון רב בתחום הביטוחים, ועל כן ניגש לעשות סדר, כך שאם אתם ספורטאים חובבים או לחלופין ספורטאים מקצועיים שמבקשים ללכת על בטוח, המידע הבא עשוי לשרת גם אתכם.

התאמה מלאה עבור כל צורך ספורטיבי

ביטוח בריאות ייעודי לספורטאים נועד להעניק הגנה כספית מפני אובדן כושר עבודה, מוות, מחלות, תאונות וכדומה. ראוי לציין שביטוח מעין זה מיועד לאנשים שעוסקים בספורט ועל כן נהוג להתאימו באופן פרטני בהתאם לסוג העיסוק הספורטיבי. מכאן שאם ביטוח רגיל מתאימים בהתאם למצב הבריאותי, לגיל וכדומה, הרי שפה נכון להוסיף משתנים נוספים למשוואה. כך למשל קיים ביטוח בריאות שייעודי עבור צוללנים, ביטוח בריאות שייעודי עבור כדורגלנים וכדומה. עם זאת, לא עבור כל סוג ספורט יימצא ביטוח ייעודי, אך עדיין עם קצת הכוונה מקצועית ניתן להתאים את הביטוח האידאלי ביותר עבור כל ספורטאי וספורטאי.

ביטוח בריאות לספורטאים: טיפים חשובים מאת אבנר הייזלר

ביטוח משלים – ביטוח תאונות אישיות לספורטאים

לא פעם ספורטאים נרשמים לאירועי שיא. זה יכול להיות מרתון, רכיבה אתגרית על אופנוע, תחרות בחתירה וכדומה. במקרה שכזה מוטב לעשות ביטוח תאונות אישיות ייעודי לספורטאים ואף במועד כמה שיותר סמוך לאירוע עצמו. באופן שכזה ניתן לצאת לאירוע באופן רגוע, אפשר לדעת שגם את תקרה תאונה בזמן האימונים שקודמים לאירוע, עדיין זוכים להיות מכוסים. מי שקרא על אבנר הייזלר בדה מרקר יודע שהוא מאמין בקפדנות ובמקצועיות, ועל כן גם פה הוא מוצא לנכון לחדד עד כמה ביטוח תאונות אישיות שייעודי עבור ספורטאים חשוב, וזאת כי תאונה שסמוכה לאירוע עצמו אינה רק מובילה לפיצוי, אלא לפיצוי משמעותי ומידי שלרוב יהיה גבוה מערך ההרשמה לתחרות.

מעבר למה שהחוק מחייב

קראתם על אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר והתרשמתם שמדובר באיש עסקים שמחזיק בניסיון רב? ובכן הייזלר אכן מחזיק בניסיון מקצועי משמעותי ועל כן הוא ניגש להסביר שביטוח בריאות ייעודי לספורטאים בין היתר כולל ניתוחים בחו"ל וכדומה. הנקודה היא שביטוח מעין זה הרבה יותר מקיף מאותו ביטוח שמעניקים מארגני תחרויות ומארגני משחקים. מכאן שאם מחפשים ביטוח יותר מקיף ממה שהחוק מחייב, זהו בדיוק כיוון שרצוי לבחון (ואף ליישם).

ביטוח ספורט למתאמנים שמתחת לגיל 21

אין שאלה שמתאמן חובבן אינו צריך ביטוח מקיף כמו מתאמן מקצועי. עם זאת, רבים מהמתאמנים מתחת לגיל 21 ועל כן מגוון חברות פוליסה יישרו קו, כך שבהחלט ניתן למצוא פוליסה מתאימה. פוליסה מעין זו בין היתר מפצה היעדרות מבחינות, מכסה מנעד נרחב של פציעות, כוללת טיפולים פסיכולוגים שנדרשים עקב תאונה וכדומה. כמו כן, פוליסה ייעודית לספורטאים שמתחת לגיל 21 מעניקה שקט נפשי, במיוחד כיוון שלרוב מדובר בספורטאים שעוד אינם מכניסים משכורת חודשית.

 2 דגשים חשובים

לבסוף נציין שבכול הנוגע לספורטאי חובב, קורים שני דברים מקבילים: המתאמנים גם חשופים לפציעות והם גם אינם מבוטחים ע"י גוף מסודר. מכאן שאין מדובר בביטוח אקסטרה, אלא בביטוח נדרש שמכסה מגוון נרחב של מצבים קשים. מה עוד? אם מדובר באירוע ספורטיבי שקורה בחו"ל, נדרשים להרחיב את ביטוח הבריאות גם לחו"ל. מוגש כחומר למחשבה.

 

נגישות