איך שחקני כדורגל שומרים על רגליים חלקות?

רגליים חלקות

מצד אחד כדורגלנים מסמלים את הגבר האלפא, אך מצד שני אם בוחנים אותם מקרוב פתאום מגלים שמשהו בתמונה לא מסתדר, אותם גברים מסוקסים מחזיקים ברגליים חלקות שלא היו מביישות נערת שער, ופה אנו מבקשים ליישב את הדיסוננס ולהסביר כיצד גברים מורידים שערות ברגליים – אם כי זה מעניין ואם כי גם הנשים עשויות ללמוד דבר או שניים אודות הקטגוריה שעד כה הייתה שייכת רק להן.

ראשית הבהרה

כדורגלנים לא מורידים שערות מהרגליים מתוך בחירה אסתטית, לפחות לא רובם המכריע, אלא הסיבה שעומדת מאחורי אותה השקעה היא סיבה פרקטית, או יותר נכון מכלול של סיבות פרקטיות. שנרחיב? ובכן רבים מהכדורגלנים נעזרים בטיפולי מס'אזים עבור טיפול בשרירים תפוסים, וכאשר עושים מסא'ז באזור שמכוסה שערות הפעולה לא רק שאינה נעימה, אלא גם כואבת. בנוסף, כדורגלנים עוטים שלל מגנים וכשבתמונה מעורבות שערות התרחיש אינו נעים. מחפשים סיבה נוספת? כשמתחלקים על הדשא הפעולה הרבה יותר מציקה כשהרגליים שעירות, כך שללא ספק עדיפה רגל חלקה ועל כן חלק מהגברים עושים שעווה.

שעווה לגברים

3 שיטות

  • שעווה – הרוב הגדול בוחר לעשות שעווה, ולו מתוך הסיבה הפשוטה שהתוצאה איכותית ויחסית נשארת לאורך זמן. מה עם הכאב? גם גברים שנחשבים בעלי סף כאב גבוה מתקשים בהתחלה לנוכח התחושה, אך כאשר מתרגלים, רבים מבינים שאכן מדובר בדרך זמינה ויעילה.
  • סכין גילוח – שחקנים שאינם מתחברים לרעיון של שעווה, יעשו סכין לפני המשחק, אך מעטים הם השחקנים שבוחרים בשיטה זו, וזאת כי היא מצריכה התעסקות רבה. כמו כן, לגברים יש יתרון על נשים בתחום, ולו כי בדרך כלל כבר יש ברשותם סכין איכותית עבור גילוח, משמע בעוד שנשים רבות בוחרות בסכינים חד פעמיים, הרי ששחקנים מבינים שעדיף להשקיע בסכין איכותית שרק מצריכה להחליף להבים (בתדירות נמוכה).
  • לייזר – שחקנים רבים שעבורם משחק כדורגל הוא נשמה ופרנסה, מבינים שהם עומדים להיות זמן רב עם רגליים חלקות, ועל כן חלק ניכר מקבל החלטה להוריד שערות ברגליים לצמיתות, משמע חלק בוחרים לעשות לייזר. מכאן שההשקעה אומנם יותר גדולה, אך התוצאה יותר נוחה. עם זאת, פה יש לקחת בחשבון 3 בעיות: לא יתאפשר לחזור לאחור כיוון שמדובר בקבלת החלטה מחייבת. מדובר בהליך הדרגתי, כך שלוקח זמן עד שזוכים ליהנות מהסרה מלאה. לעיתים נדרשים להימנע ממגע עם שמש, דרישה שאינה תמיד אפשרית ליישום עבור שחקני כדורגל.

שנסכם?

בין אם חושבים שמדובר בתופעה מוזרה ובין אם מבינים את הצורך, חשוב להבין שאין זה הכרחי אלא מדובר בבחירה, אם כי המציאות מלמדת שהרוב הגדול אכן בוחר להוריד שיער, ולו מטעמי פרקטיקה. לסיכום נציין שגם אם לא מתחברים למראה, עדיין טוב להכיר שהאופציה קיימת ואף אפשרית לביצוע יחסית בקלות – הכול תלוי בשיטה שבוחרים.

נגישות