מה צריך לבחון לפני שבוחרים חדר כושר?

חדר כושר

כושר גופני הוא הדרך אל האושר. כיום, רבים כבר הבינו כי הגוף והנפש מרגישים טוב יותר לפני אימון, במהלך האימון ואחרי אימון גופני. בישראל – על פי דוח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2018 – יותר מ  30% מהישראלים מקפידים על פעילות גופנית, בעוד שרובם מבצעים אימון בחדר הכושר שלוש פעמים בשבוע. אם גם אתם רוצים להפוך לחלק מהסטטיסטיקה (במובן הטוב של המילה), כדאי כבר עכשיו להירשם לחדר הכושר שנמצא ליד מקום המגורים שלכם, או בסמוך למקום העבודה. אבל למה צריך לשים לב לפני שבוחרים חדר כושר? הנה מספר דגשים חשובים:

שירותים שניתנים במקום

בזמן שבוחרים את המקום לאימון, כדאי לבחון את המרחב בצורה כללית ולבדוק כי הוא נעים ואסתטי וכי יש בו אווירה נכונה (כמו מוזיקה טובה, מאמני כושר אסרטיביים, אווירה של ניקיון וכדומה). בין היתר רצוי לבדוק אילו שירותים וחפצים נמצאים במקום. בדקו כי יש מקלחות נקיות להתרעננות לאחר אימון. וודאו שיש לוקרים לאחסון הדברים והחפצים שלכם בזמן שאתם מתאמנים, כמו גם משקל דיגיטלי תקין ועוד. שימו לב כי במרחב מסתובבים מאמני כושר זמינים שיוכלו לייעץ לכם לגבי תכנית אימונים מותאמים עבורכם ולסייע לכם להכיר מגוון מכשירי כושר יעילים.

השוואת מחירים

בררו איפה יש חדרי כושר באזור שלכם וקבלו מספר הצעות מחיר. יש חדרי כושר שיציעו מנוי שנתי ללא התחייבות, בעוד שיש כאלה שיציעו מסלול עם התחייבות, ואפילו כרטיסיות אימון. בדקו מה משתלם לכם יותר ומה אתם מקבלים ביחס למחיר החודשי שתשלמו.

חדר כושר

וודאו כי יש מגוון רחב של חוגים

בארץ ובעולם, כמעט כל חדרי הכושר מציעים (לצד אימון מכשירים) אולם גדול בו מתקיימים חוגים ואימונים קבוצתיים או אישיים. לפני שאתם נרשמים, עיינו בלוח החוגים של המקום וודאו כי החוגים מגוונים ומתקיימים בשעות נוחות. שימו לב כי אימונים פופולאריים כמו פילאטיס, יוגה, עיצוב, CORE, זומבה, פלדנקרייז, עיצוב דינאמי, TRX ועוד – מתקיימים במכון הכושר, גם בשעות הבוקר וגם בשעות אחר הצהריים.

בדקו את גודל המרחב ביחס לכמות מתאמנים

אף אחד לא רוצה להתאמן במרחב צפוף שאינו מכבד את המרחב האישי, כמו גם שאף אחד לא נהנה להתאמן במקום ריק שאין בו אנרגיה נכונה. לכן יש לבחון את גודל המרחב ולוודא כי הוא אינו צפוף מידי, אך גם לא ריק או מדכא. בחרו חדר כושר דינאמי, תוסס וכזה שיש בו פעילויות עם לוחות זמנים שיאפשרו מספר מתאמנים אידאלי ומרחב אישי נעים.

ומה לגבי ציוד?

לבסוף יש לבדוק את כמות הציוד ואת איכותו. בחדרי כושר איכותיים תמצאו כמויות גדולות של ציוד כמו משקולות, משקוליות, גומיות רגליים ומשקולות רגליים, בודי באר, כדורי פילאטיס, כדורי אימון קטנים, רצועות אימון וכדומה. וודאו כי הציוד נקי ותקין וכי יש מספיק ציוד לכול המתאמנים. באמצעות מתן תשומת לב לכול הפרטים האלה – תוכלו להצטרף לחדר כושר מושלם!

נגישות