אם רוצים – הכל אפשרי: סיוע בהקמת מיזם לנשים, חרדים או מיעוטים

אם עד לפני מספר שנים תקרת הזכוכית בעבור אוכלוסיות שונות היה גבוה וכמעט בלתי ניתן לגישור, כיום ניתן לראות שינוי מגמה. יותר ויותר מיזמים כמו גם סטארטפים שהוקמו על ידי נשים, חרדים או בני מיעוטים שמצליחים להגשים את החלום ולהקים מיזמים שמצליחים ליצור שינוי אמיתי, במגוון תחומים. למעשה, בעבור חלק מהקבוצות בחברה כמו נשים, חרדים או בני מיעוטים היכולת להוביל למהלכים פורצי דרך היא לא פעם מוגבלת בעקבות חוסר במשאבים וכן היכרות מוגבלת עם עולם היזמות. בשל כך, רשות החדשנות החליטה להקים מסלול יזמות חדשני שכל אחד ואחת כאן בישראל צריכים להכיר, הן בשל התמיכה והן בשל היכולת לפרוץ קדימה – וזאת למרות נסיבות החיים.

הקמת מיזם בסיוע של רשות החדשנות – כל מה שצריך לדעת

היכולת להגשים את עצמכם ואת השאיפות המקצועיות מתחיל קודם כל ברעיון שאותו צריך ליישם ולהביא לפועל. כיצד תעשו זאת? בדיוק בשביל זה קיימים מסלולי יזמות לנשים, חרדים ומיעוטים שבמסגרתו ניתן לקבל תמריץ ממשלתי לקידום של נשים, חרדים ובני מיעוטים. מדובר במסלול ייחודי אשר לא רק מעניק לכם את היכולת לקדם מהלכים במשק הישראלי, ובכך לא רק ליצור חברה שוויונית יותר אלא גם יכולת בעבור קבוצות שונות באוכלוסייה תיעדוף בעבור הקמה של חברות מסחריות או מוצרים חדשים, תחת טכנולוגיה חדשנית וכן ליווי מקצועי הניתן במסגרת של המיזם.

 

 

מה כולל המענק?

המענק במסגרת המיזם של רשות החדשנות כולל תנאים מועדפים במסגרת של השנתיים הראשונות, כאשר במסגרת המיזם ניתן לקבל מענק בשיעור של 75% מתקציב, כאשר סכום המקסימום הוא עד כ-2.5 מיליון ₪, בעבור שנת הפעילות הראשונה. בשנה השנייה תוכלו לקבל מענק בשיעור של 70%, מתקציב של 5 מיליון ₪. שימו לב כי אם אתם רוצים לקבל תקציב גבוה יותר בעבור החברה, תוכלו להגיש בקשה שבמסגרתה יאושר לכם סכום של 10 מיליון ₪ (מענק בגובה 50%) או 30% מהתקציב המאושר. מדובר בתנאים מועדפים שיכולים לא רק לספק לכם את הדחיפה לה אתם זקוקים, כל זאת במסגרת של מיזם חדשני וראשון מסוגו בישראל.

הזדמנות לקדם את החברה שלכם כמה שלבים קדימה – בליווי ממשלתי

קבלת מימון כספי הוא חלק משמעותי מהיכולת שלכם לפרוץ קדימה עם החברה אשר בבעלותכם. בעבור נשים, חרדים  ובני מיעוטים, התוכנית של משרד החדשנות מהווה הזדמנות אותה אסור לפספס, הן בשל תנאי המימון המצוינים  והן בשל היכולת להצטרף למגמה שרק הולכת וצוברת תאוצה, ובמסגרתה יותר ויותר נשים מחליטות להתברג לתפקידי מפתח ולהקים בעצמן חברות הזנק, כאשר המגמה הזו החלה בשנת 2003 ונמצאת כעת בשיאה. גם בעבור חרדים ובני מיעוטים מדובר בפלטפורמה בעלת פוטנציאל אדיר, בשל תנאי המימון שמאפשרים לנהל את החברה ולקדם אותה גם בהיבט מקומי אבל גם בהיבט הגלובלי, כחלק מחיזוק הכלכלה הישראלית.

לסיכום

הגשת בקשה לקבלת מענק מטעם משרד החדשנות מתבצע דרך האתר הרשמי, באופן קל ופשוט. נשים, בני מיעוטים וחרדים יכולים כבר עכשיו להגיש את הבקשה, ובכך ליצור מערך שבמסגרתו ניתן להקים חברות בתחום המכשור הרפואי, מדעי החיים, חומרה ועוד. השקעה במחקר ופיתוח בתאגידים וחברות אשר אותן הקימו חלקים שונים באוכלוסייה היא זו שמאפשרת להוביל ליצירה של חברה עם תנאי פתיחה זהים, וזאת למרות תנאי הרקע וכן חוסר הידע של אפעם חוסם מפני הגשמה של חלומות. אז קדימה, למה אתם מחכים? הגיע הזמן לפתוח צוהר לעבר קריירה מניבה ומשגשגת, בסיוע משמעותי שניתן דרך הרשות לחדשנות.

נגישות