מה הקשר בין צריכת חלבון לקוביות בבטן?

אם אתם רוצים להקפיד על אורח חיים בריא ונכון יותר, ואם אתם מבינים את החשיבות הרבה של פעילות גופנית במובן הזה, אנחנו בטוחים שכבר יצרתם לעצמכם תכנית אימונים ושאתם מתמידים ומקפידים שלא לפספס אף אימון. כושר גופני הוא בהחלט חשוב ממגוון היבטים שונים, אך צריך לזכור הרבה פעמים שלא כל סוג של כושר גופני, על אף היתרונות הרבים, מאפשר חיטוב אמיתי ובנייה של השרירים כך שניתן יהיה לראות את השינוי לעין. וכשמדובר על שרירים, נראה כי קוביות בבטן הן משאת נפשם של מתאמנים רבים. יחד עם זאת, גם אם מבצעים את התרגילים הנכונים בהתמדה, ללא תזונה נכונה ומתאימה יהיה קשה מאד לראות תוצאות. בפרט, חשוב להקפיד תמיד על צריכת חלבונים מספקת לאחר כל אימון כדי לבנות את השריר ואנו רוצים לעשות סדר בדברים ולהסביר אחת ולתמיד את הקשר בין צריכת החלבונים לבניית שריר ויצירת קוביות בבטן.

מהם חלבונים ואיך להשיג אותם?

החלבונים הם למעשה אחד מאבות המזון הבסיסיים והחשובים ביותר לגוף האדם. החלבונים השונים בנויים מעשרים אבני בניין שנקראות חומצות אמינו שאת חלקן ניתן להשיג אך ורק דרך המזון שאנו צורכים. לחלבונים שונים יש תפקידים שונים מסוימים, אך בגדול החלבונים אחראים בניית התאים והשרירים בגוף וכך מקטינים על הדרך את הסיכון לפציעות בספורט, חיוניים ביותר לתפקוד תקין של מערכת החיסון והמערכת ההורמונלית בגוף האדם וכן מסייעים להעביר ויטמינים ומינרלים לאיברים השונים בגוף. ספורטאים רבים נעזרים בתוספי תזונה ואבקות חלבון כדי להשלים את כמות החלבונים הנדרשת לבניית השריר, אך חשוב בהחלט שחלק הארי לכל הפחות יגיע דרך המזון שאנו צורכים, ומי שיודע להקפיד על תזונה מסודרת ומאוזנת יכול בהחלט להשיג את כל החלבון שהוא זקוק לו דרך המזון. חלבון ניתן למצוא בסוגי מזון כמו:

בשר, עוף, הודו, דגים

סוגי בשר שונים הם אלו המכילים את כמות החלבון הגבוהה ביותר. אפשר לרכוש בשר איכותי באטליז בבת ים אם אתם תושבי המרכז ורצוי תמיד לרכוש בשר טרי שישמור בצורה טובה יותר על מאגרי החלבון שלו, כך שעדיף לרכוש תמיד מקצביות.

ביצים

בביצים יש כמות גדולה ביותר של חלבון מן הסתם. חשוב לשלב במאכלים בדרכים שונות וספורטאים משתמשים הרבה פעמים רק בחלבון של הביצה ללא החלמון.

מה הקשר בין צריכת חלבון לקוביות בבטן?

קטניות

כשמדברים על מזון טבעוני המכיל כמות גדולה של חלבון חייבים להתייחס למגוון הקטניות הגדול: עדשים, חומוס, פול, אפונה, שעועית אדומה ועוד). חשוב בהחלט לשלב קטניות בתפריט שלכם באופן קבוע.

אגוזים וזרעים

כמו כן ניתן למצוא הרבה בחלבון באגוזים כמו מלך, פקאן וברזיל ובזרעים כדוגמת צ'יה, פשתן, זרעי חמנייה וזרעי דלעת. גם אלו דברים שכדאי בהחלט להכניס באופן קבוע לתפריט שלכם.

הדרך היחידה לבניית השריר

רוצים קוביות בבטן? קודם כל עליכם להיפטר מהשומן על ידי פעילות אירובית והימנעות ממזון המכיל שומן רווי, סוכר ופחמימות ריקות. מכאן עליכם להקפיד על תרגילים שונים לחיזוק שרירי הבטן ורק כאשר תקפידו על צריכה מספקת של בונים איכותיים, תוכלו לראות תוצאות. במהלך אימון השריר סופג נזק מסוים ומאבד את מאגרי החלבון הטבעיים שלו. כך הוא למעשה מתחזק והנפח שלו גדל, אך כדי שזה יקרה עליו לקבל את המזון שהוא צריך. החלבונים זה בעצם המזון הזה וחושב להקפיד על צריכה קבועה שלהם אחרי אימונים, גם בלי קשר לזה שאתם שואפים להגדיל את מסת השריר. הקפידו על כך ותוכלו לראות תוצאות בהקדם.

נגישות