ספורט משנה חיים: 5 דברים שלא ידעתם על ספורט

קיום פעילות ספורטיבית מכל סוג מומלצת בעבור מגוון רחב של סיבות, חלקן לא מוכרות. מהם חמשת הדברים שלא ידעתם על ספורט והגיע הזמן שתדעו? להלן הפרטים.

שגרה ספורטיבית: יתרונות רבים

נגיף הקורונה הוביל לעלייה משמעותית במודעות הציבורית לכל הקשור לפעילות ספורטיבית, גם בין כותלי הבית, הן לצורך יציאה מהשגרה של הריחוק החברתי והן לצורך הפחתה ברמות החרדה. למעשה, רבים מאיתנו כבר יודעים כי לספורט יש יכולת לשנות את חייהם של אנשים, וזאת בשל שורה של מחקרים אשר הצביעו באופן חד משמעי על שיפור באיכות החיים ובתוחלת החיים, כמו גם לצורך ירידה במשקל וחיטוב. אולם, רבים אינו מודעים לעובדה כי לספורט יש גם השלכות מפתיעות למדי בכל הקשור לבריאות הנפש והגוף, ולכן החלטנו לאסוף חמש עובדות מעניינות בכל הקשור לביצוע של פעילות גופנית. הכינו את בגדי הספורט, תנעלו את נעלי הספורט ובואו נצא לדרך.

מסייע להפחתה של הפרעת OCD

ראשית נציין כי הפרעת OCD (הפרעה אובססיבית קומפולסיבית) נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות ביותר, כאשר ע"פ מחקרים כ 2%-3% מהגברים והנשים בעולם מאובחנים בהפרעה. מי אשר סובל מההפרעה מדווח על תחושת חרדה הולכת וגוברת אשר משפיעה באופן משמעותי על כל תחומי החיים, כולל ניהול חיי הבית. פעילות גופנית מסייעת לתעל את האנרגיה והמתח שההפרעה יוצרת, ואף מקלה באופן ממשי על התחושות הנלוות.

שיפור וחיזוק הזיכרון

מחקרים מצאו כי אצל אנשים מבוגרים אשר מבצעים באופן תדיר פעילות ספורטיבית נרשם שיפור משמעותי ביכולת לזכור פרטים, גם בגילאים מבוגרים מאוד. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי פעילות ספורטיבית מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית והזרמת דם לאיברים חיוניים כמו המוח, ולכן באמצעות ספורט ניתן לחזק ולשפר את הזיכרון, הן למבוגרים והן לצעירים.

ספורט משנה חיים- 5 דברים שלא ידעתם על ספורט

שינה טובה ועמוקה

לאחר פעילות גופנית מופרשים למוח אנדורפינים, אשר ידועים כגורמים לתחושה טובה ואף פועלים לצורך שיכוך כאב. אולם, רבים אינם מודעים לעובדה כי פעילות גופנית מסייעת באופן ממשי לשיפור איכות השינה. אולם, מומלץ לחכות מספר שעות עד לכניסה למיטה, וזאת בשל העלייה בחום הגוף לאחר פעילות ספורטיבית וכן הפרשה של אדרנלין אשר מקשה מאוד לישון.

שיפור מערכת היחסים

פעילות ספורטיבית משותפת יכולה לתרום באופן משמעותי לאיכות ושיפור מערכות היחסים שלנו עם בני המשפחה ובני הזוג. באמצעות ספורט ניתן להציב מטרות משותפות, לשמר את הפעילות הספורטיבית לאורך זמן וכן ליצור נושאי שיחה משותפים וחדשים.

שיפור בזמן קיום יחסי מין

גברים ונשים אשר מבצעים באופן תדיר ספורט יכולים לראות תוך זמן קצר שיפור בזמן קיום יחסי מין, וזאת בשל שיפור סיבולת הלב ריאה. בנוסף, מחקרים הוכיחו קשר מובהק בין פעילות ספורטיבית לבין שיפור בדימוי הגוף, ולכן מדובר ברווח לשני הצדדים.

כדאי לקרוא מתחילים להתאמן? הדברים שאתם חייבים לקנות

נגישות