ציוד הספורט שאתם חייבים בבית

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים הפכו מודעים לחשיבות לכל הנוגע לשמירה על כושר גופני, בעוד שעם הזמן גדלו סוגי האימונים שניתן לבצע, בין אם באופן פרטי, בבית או בקבוצה בחדר הכושר.

כיום ישנם לא מעט סוגי אימונים, כמו פילטיס, משחקי כדורגל או כדורסל, ואף ישנן שיטות לחיטוב ועיצוב כמו TRX, אימון קרוספיט, ואימון 'זומבה' המשלב ריקוד עם חיטוב הגוף. בשל מגוון רחב של אפשרויות, רבים נהנים משיפור הכושר הגופני וחיטוב הגוף בקלות תוך התאמה לצרכים ולאופי המתאמן. חשוב לדעת כי אימון ביתי נחשב בין הפופולאריים ביותר, בעוד שרבים אשר שומרים על כושר גופני, נעזרים בציוד ספורט שאינו יקר אך כזה שמקנה אימון יעיל. אז איזה ציוד ספורט כל אחת ואחד חייבים בבית? הנה רשימת ציוד מומלץ לאימון מעולה:

משקלויות

משקוליות הן אותן משקולות קטנות שניתן לאחסן בקלות, בכל מקום. משקוליות מיוצרות ומשווקות במשקלים שונים, החל מקילו עד 4 קילו ואף יותר, תוך שניתן לבחור את המשקל עמו תרצו להתחיל להתאמן.

בחנויות מקוונות כמו עלי אקספרס ואחרות, ניתן לבחור את המשקל המתאים ומכאן להתחיל בתרגילים המשלבים הרמת משקולות, שעשויים לעזור עבור חיטוב הידיים, הרגלים ושאר חלקי הגוף.

ציוד ספורט

כדור פילטיס

כפי שהזכרנו, אחד האימונים הפופולאריים הוא אימון פילטיס. כיום ישנם כמה סוגים של פילטיס החל מכזה הנעשה על ידי מכשירים, עד לתרגול בעזרת כדור פילטיס מקצועי. באמצעות כדור זה המשווק במשקלים שונים: ניתן לחטב את הגוף, להקל בכאבי גב, לשמור על יציבה ואף לעסות את הגוף לאחר האימון.

נסו להתבונן באימוני פילטיס בסרטונים ברשת ובחרו כאלה שנעשים על ידי כדור. בכך תוכלו בכל יום לבצע תרגילים לשמירה על יציבה ועל גוף בריא.

גומיות

גומיות אימון קיימות בסוגים שונים, כשחלקן משווקות כגומייה אלסטית ייעודיות בה ניתן לאחוז למען עיצוב הגוף ושמירה על כוח. כמו כן, ישנן גומיות בעלות רגליות שנועדו עבור קיבוע כפות רגליים ושימוש נוח יותר. נסו לחפש בחנויות מקוונות כמו עלי אקספרס גומיות מתאימות, תוך שאתם מבינים כיצד משתמשים בכל גומייה.

מוט אימון "בודי בר"

בודי בר הוא אביזר מעולה עבור שמירה על גוף חטוב ובריא. מדובר במוט כבד באורך מטר עמו ניתן לתרגל מגוון תרגילים כמו הרמת משקל כבד. באמצעות בודי בר ניתן לבצע תרגילים לאיזון הגוף, להשתמש בו באימון אירובי בעזרת המשקל המשתנה של המוט (ישנן כאלה במשקלים של קילו עד 4 קילוגרמים) – אפשר לבצע הכבדה על איברי הגוף ומכאן לחטב את הגוף ולבנות שרירים.

רצועות TRX

כפי שהזכרנו, אחד מסוגי האימונים הפופולאריים לאחרונה הוא אימון  TRX אשר מאפשר עבודה על הגוף מתוך עומס ושימוש במשקל הגוף לחיזוק. רצועות TRX ניתן להשיג בחנויות ספורט מקצועיות תוך שיש לשים לב כי דרושה התקנה מקצועית של הרצועות המשתלשלות מהתקרה.

 

לסיכום, ציוד ספורט איכותי לא חסר, בעוד שבעת רכישת הציוד המתאים יש לרכוש גם אביזרים כמו בגדי ספורט איכותיים, נעליים נוחות, בקבוק שתייה וכל אביזר שיהפוך את האימון לאטרקטיבי יותר.

נגישות