איך עוזרים לילדים להפוך את הספורט לאורח חיים?

ספורט לילדים

כל הורה בישראל ובעולם כולו בעצם, יודע היטב עד כמה הרווחה ואיכות החיים של הילדים זו המטרה הנעלה והמקודשת ביותר והמשימה הכי חשובה שיש. על כן, להורים רבים חשוב להקפיד שהתזונה של ילדיהם תהיה עשירה ואיכותית, דלה בסוכרים ופחמימות ריקות ומלאה בסיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרליים. לצד זאת, רבים מההורים מבינים גם את החשיבות של אימוני כושר על בסיס קבוע, כאשר כולנו מודעים לכך שזה לא תמיד דבר פשוט ומובן מאליו לגרום לילדים לעשות את זה בדרך קבע. קשה ומאתגר זה נכון, אבל ממש לא בלתי אפשרי. אם זה משהו שמעסיק גם אתכם בתור הורים, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להפוך את הספורט והאימון הגופני לחלק אינטגרלי מאורח החיים של הילדים שלכם.

חינוך מגיל צעיר

עם השנים והניסיון שאנו צוברים בתור הורים, אנו מבינים שהרגלים שאנו מנחילים לילדים שלנו מהגילאים הצעירים, יישארו איתם במשך שנים ארוכות, וככל שדבר מסוים הופך לשגרה מגיל קטן יותר, כך הסיכוי שלו להתקבע הולך וגובר. זה נכון גם להרגלים שליליים, אבל גם לדברים חיוביים כמו ספורט. לכן, רצוי להנחיל להם את החשיבות של ספורט וכושר גופני כבר מגיל צעיר ואם אתם לא יודעים בדיוק איך לעשות את זה, תוכלו למצוא באתר https://gadalta.org.il/ מידע מצוין בנושא פעילות גופנית. התחילו מהנקודה הזאת ונסו להבין איך אפשר להטמיע את החשיבות הרבה שבאימון גופני כבר מגיל צעיר.

דוגמה אישית

מכירים את המשפט "נאה דורש – נאה מקיים"? אז תהיו בטוחים שהילדים שלכם מבינים את המהות שלו היטב, גם אם הם לא מכירים את הביטוי המדויק. תהיו בטוחים שהם בוחנים אתכם בכל צעד שאתם עושים, וכשהם רואים שאתם לא מקפידים על דבר שאתם מטיפים אליו, הם מקבלים את המסר שכנראה מדובר בעניין לא חשוב כל כך שאין ממש צורך להקפיד עליו. על כן, אם חשוב לכם שהם יקפידו על כושר גופני מגיל צעיר, אתם חייבים להראות להם משלב מוקדם מאד שזה משהו שגם אתם מקפידים עליו. זאת הזדמנות נהדרת אגב להתחיל עם הכושר שאתם תמיד רוצים לעשות ומוצאים סיבות לדחות את זה.

הפכו את הספורט למשחק מהנה

היתרון הגדול כאשר מדובר בילדים ובכושר גופני, הוא שמדובר בקהל יעד שבאופן טבעי אוהב להזיז את הגוף ובעל מרץ רב באופן כללי. עם זאת, ילדים לרוב צריכים תמריץ וסיבה טובה בשביל להזיז את הגוף, ובעוד אנו המבוגרים נעשה הרבה פעמים כושר רק לשם הכושר ונבצע תרגילי כוח או ריצות, הילדים שלנו עשויים לראות בדברים הללו פעולות חסרות תכלית פחות או יותר. תוכלו להצטייד באביזרים שיעודדו את המוטיבציה לאימון

אז מה עושים? ובכן, אפשר פשוט לעודד אותם לפעילות גופנית באופן טבעי ובדרכים שהם מכירים ואוהבים, וללמד אותם (וגם ללמוד בעצמכם על הדרך) טיפים לאימונים מוצלחים. משחק כדורגל או כדורסל זה תמיד פתרון מצוין, רכיבה משפחתית על אופניים בשבתות וחגים זה משהו שילדים רבים ממש לא יתנגדו אליו, ובגילאים צעירים יותר גם משחק מחבואים ותופסת יעשו עבודה לא רעה בכלל. מה שנשאר לכם זה להפעיל את שריר היצירתיות במוח שלכם ולחשוב על פעילויות מהנות שכוללות גם כושר גופני "על הדרך".

התמדה ונחישות מצדכם היא קריטית

זכרו – יכול מאד להיות שההתחלה לא תהיה חלקה ונעימה ושהילדים יגלו התנגדות לכושר גופני. אם תרימו ידיים, הם יבינו שזה לא כזה חשוב ויעזבו את זה. מצד אחד אסור לדחוף בהגזמה ובטח שלא להכריח, אבל כן חשוב לגלות התמדה ועקביות בעידוד שלכם. הקפידו על הדברים הללו ועם הזמן תוכלו להפוך

נגישות