ספורט אקסטרים: איזה ציוד צריך בשביל להתאמן בשטח?

במקום להתאמן בסטודיו סגור, ניתן לנצל את האוויר הפתוח לטובת אימון שטח אפקטיבי וכיפי במיוחד. אולם, כדי שתוכלו לצאת מוכנים – זה הציוד אותו תידרשו לקחת איתכם.

ציוד נדרש בעבור אימון שטח: לגזור ולשמור

בעקבות כללי הריחוק החברתי וסגירת מכוני הכושר, לא מעט מתאמנים מצאו את עצמם בסיטואציה לא מוכרת. אולם, חשוב להבין כי למעשה בישראל ניתן למצוא לא מעט אתרים בשטח המאפשרים לבצע אימון אפקטיבי ואפילו מעניין יותר מאשר בתוך סטודיו או מכון כושר. אולם, ספורט אקסטרים מצריך התארגנות – אותה תוכלו לבצע באמצעות מעבר על רשימת הציוד הבאה:

הגעה והתניידות באמצעות השכרת רכב

אחד הדברים שמהווים חלק בלתי נפרד מהתניידות בשטח בלתי סלול הוא השכרת SUV להתניידות בשטח, במידה ואתם מחליטים לדוגמה לבצע טיפוס או סנפלינג. באמצעות חברת השכרת רכבים מובילה תוכלו לתכנן את הטיול שלכם בהתאם לתוואי השטח וכמו גם להבטיח כי תגיעו לנקודה שלכם ללא צורך בהתעסקות מיוחדת. מדובר ברכבים המותאמים לנהיגה בשטח, ואינם דורשים הכשרה ספציפית.

ציוד מיגון

השלב הבא בהתארגנות הוא רכישה של ציוד מיגון מקצועי דרך חנות המתמחה בתחום. אם אתם מתכננים לבצע רכישה של ג'ומר, חבל דינאמי, מקל הליכה, שקית הליכה ועוד. שימו לב כי את חלק מהציוד ניתן להשכיר במקום לרכוש, אולם אם מדובר בספורט שאתם מבצעים באופן קבוע – עדיף לרכוש. את רשימת הציוד המלאה תוכלו לקבל דרך קבוצות ייעודית המתמחות בספורט שלכם, ודרכן גם ניתן לקבל הנחות משמעותיות שיחסכו לכם לא מעט כסף.

ספורט אקסטרים - איזה ציוד צריך בשביל להתאמן בשטח

נעלי ספורט איכותיות

כאשר יוצאים לטייל בשטח ובוודאי כאשר מדובר בספורט אקסטרים נדרש לבצע רכישה נעל ספורט איכותיות שמחזיקות מעמד למשך זמן רב, כמו גם כאלו אשר מותאמות לתנאי השטח. אם אתם מתכננים לדוגמה לבצע ריצת שטח, נדרש לשים לב כי אתם רוכשים נעליים בולמי זעזועים וחזקים במיוחד. יציאה לשטח ללא נעל מתאימה עלולה להוביל לא רק לכאבים אלא אפילו לפציעות חמורות, ולכן מומלץ לנעול את הנעל באופן קבוע לפחות כשבוע לפני היציאה – כך שתתרגלו לנעל והיא תשב בצורה נוחה ובטוחה על כף הרגל והעקב.

תיק גב

כדי שתוכלו לקחת את כל הציוד איתכם, אתם נדרשים לבצע רכישה של תיק גב בנפח של לפחות 7 ליטר. בתוך התיק אל תשכחו להכניס גם בקבוק מים כמו גם חטיפי אנרגיה בריאים (ומומלץ אפילו יותר להכין אותם בעצמכם) ובמידת הצורך לרכוש גם מגן גשם לתיק. בעת ביצוע הרכישה בדקו כי מדובר בתיק אורטופדי המעניק תמיכה לגב, כך שתוכלו לקחת את הציוד מבלי לחוש בכאבי גב.

לסיכום, הקפידו לעבור על הרשימה כמו גם להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות, מהן תוכלו לשאוב מידע לגבי הציוד הנדרש לטובת טיול שטח המשלב גם ספורט. והכי חשוב – שמרו על עצמכם!

נגישות