האם אתרים של חדרי כושר זקוקים לשרתי VPS?

אם יש לכם חדר כושר או רשת חדרי כושר, סביר שיש לכם גם אתר. אם יש אתר, ישנה תשתית שעליה הוא פועל. האם תשתית זו כוללת שרת מסוג VPS? אלה שרתים מיוחדים שכדאי מאוד להכיר, לגבי אתרים אך גם בהקשר תשתיות מחשוב באשר הן. מדוע? מה מיוחד בו? וכיצד הוא יוכל לסייע לרשתות חדרי כושר? וגם – מי מציע שרתים כאלה ובאילו תנאים?

VPS – גמישות למחשוב ולעסק

אתרי אינטרנט פועלים על גבי תשתית רחבה של שרתים, התקני אחסון ורכיבי תקשורת ומחשוב מסוגים שונים. כמובן, רשת האינטרנט תופסת כאן מקום מרכזי, אך כעת אנו מתמקדים ספציפית בשרתים. כאשר מדברים על שרתי VPS, חשוב להבין קודם כל את ראשי התיבות של המונח: Virtual Private Server (או שרת וירטואלי).

  • Virtual – השרת הוא לא שרת פיזי רגיל, אלא מעין סימולציה של שרת שנוצרת באמצעות תוכנה, על גבי תשתית שרת רגיל (חומרה + תוכנה). לשרת מסוג זה יש תועלות רבות, שבולטת בהם במיוחד הגמישות הרבה.
  • Private – זהו שרת משלכם, שאתם שוכרים על פי הצורך. באמצעות שכירת שירות VPS, ניתן להשיג תועלות אלה, תוך צמצום ניכר של החסרונות שיש לרכישת ותחזוקת שרת בעצמכם.

VPS ניתנים להתקנה מקומית בתוך העסק, אך כאמור גם לשכירה. זאת, במודל של שירות ענן, שהוא כיום מודל מוכר מאוד וגם אמין.

 

 

למי זה מתאים ולמה?

שרתי VPS יוכלו להתאים מאוד לרשת חדרי כושר ובכלל לעסקים גדולים. זאת, בין השאר מאחר שעסקים כאלה הם בעלי דרישות משאבים משתנות למדי. אצל עסק קטן, שינוי תקופתי בעומס עליו מתבטא בשינוי קטן יחסית בדרישות. אך בעסק יותר גדול, כל שינוי קטן מתבטא בשורה התחתונה ביותר. יותר משאבים שנדרשים, יותר תקציב, יותר שרתים וכדומה. כלומר, סדר הגודל שונה. האם תרכשו עוד שרת, עבור הזמנים בהם דרוש יותר כוח מחשוב? פשוט יותר וגם משתלם, להתבסס על שרתים כשירות ענן. מבחינה זו, שרתי VPS הם פתרון נוח במיוחד, מאחר שקל לשנות בהם משאבים, לפי הצורך.

כמה תועלות בולטות

מלבד הגמישות בצריכת משאבים, שרתי VPS ייתרמו לכם גם בהיבטים הבאים:

  • עלויות נוחות – בתור שירות ענן, שרתים אלה עולים לכם החל מ-$4 לחודש בלבד! מעבר לכך, תשלמו בהתאם להיקף צריכת המשאבים. פירוש הדבר, שלא תשלמו לחינם. תוכלו לשנות דרישות ולשלם בהתאם למה שאתם צורכים – לא יותר ולא פחות.
  • המשכיות עסקית – שרתים אלה נמצאים אצל ספק השירות, באופן שמרוחק מכם כעסק. מחד, אם תשתיות המחשוב שלכם נפגעות מתקלה או גורם זדוני, שרתי ה-VPS בענן עדיין זמינים. מאידך, הם עצמם מבוססים על תשתית שנועדה להיות זמינה ובעלת שרידות גבוהה. כל זאת, תורם להבטחת ההמשכיות העסקית עבורכם.
  • נוחות שימוש – בחברת GNS לדוגמה, תוכלו להקים שרת מסוג זה בתוך 60 שניות! בהמשך, תוכלו לנהל אותו מרחוק, מכל מקום ובכל זמן.
  • פחות מחשוב, יותר כושר – במקום לעסוק בתשתיות המחשוב ולהשקיע בהן משאבים רבים, שרתים כאלה מסייעים לכם לצמצם עיסוק מכביד זה. כך תוכלו לפנות משאבים חיוניים למטרה המרכזית של פעילותכם, שהיא חדר הכושר עצמו.
  • גמישות – כבר הזכרנו גמישות קודם לכן, כהיבט מפתח של תועלות שרתי ה-VPS. חשוב לציין, שהגמישות מתבטאת בדרכים רבות. בין השאר, שרתים אלה מתאימים לא רק עבור אתרים עסקיים, אלא למגוון מטרות אחרות. למשל לשם הקמת שרת בסיסי נתונים, שרת גיבוי או שרת לאירוח תוכנה כגון מערכת CRM.

לסיכום

עבור אתר חדרי הכושר שלכם מומלץ שתבדקו את מה שזמין מבחינת שרתי VPS.

נגישות