לא מזניחים את שגרת האימונים: 5 דרכים לשמור על כושר בזמן החופשה

לעיתים קרובות ההרגשה במקומות עבודה שונים ובמפגשים משפחתיים ועם חברים היא שכולנו צריכים חופשה כל הזמן. חופשות הן פינוק הכרחי לאדם המודרני שמקדיש שעות ארוכות לעבודה לחוצה במשך כל יום, ושצריך להתמודד עם שלל צרות ובעיות בחיי היום יום. אבל אפילו בזמן החופשה, כדאי לשמור על שגרת אימונים בריאה ולא להזניח את הבריאות הגופנית. ריכזנו 5 דרכים לשמור על כושר בזמן החופשה.

למה חשוב לשמור על כושר גם בזמן החופשה

שמירה על אורח חיים בריא היא חשובה מאוד ואין על כך מחלוקת. אבל לעיתים תשמעו משפטים כמו "אני בחופשה אפשר להתפנק" ו"יאללה כבר שילמתי על המלון, לא נהנה?". למרות שכדאי ואף רצוי ליהנות מהחופשה שלכם, עדיין כדאי לשמור על מינימום של שגרת אימונים וזאת משתי סיבות. הפסקה מוחלטת, אפילו קצרה, עלולה לגרום לשבירת השגרה שלאחריה יהיה קשה לחזור ולהתאמן. בנוסף לכך אם אתם יוצאים לחופשה של 10 ימים, הפסקה של שגרת הכושר תגרום לכך שרצף הכושר שלכם ייפגע ממש וחבל.

חדר כושר ומתקני המלון

מלונות בארץ בדרך כלל מציעים חדר כושר מאובזר ונעים בחינם. כדאי לעשות בחדר כושר זה שימוש לפחות למשך חצי שעה ביום. בחלק מהמלונות בארץ ישנם גם מתקנים נוספים כמו בריכה, מגרש טניס או מגרש כדורגל מוקטן. ניתן להתאמן בכל אחד מהם בלי להוסיף תשלום על התשלום המקורי. מתקנים אלו לא נפוצים בסביבת המגורים של הרבה אנשים, לכן בזמן שאתם במלון כדאי לכם ליהנות מהם.

 

 

ריצה בזמן החופשה

אם יצאתם לחופשה, כנראה שאתם נמצאים בעיר יפה וציורית או באזור טבעי ויפה. לכן מאוד כדאי לבחון את סביבת המלון שבו אתם שוהים באמצעות ריצה באזור. שימו באוזניות את מה שאתם אוהבים לשמוע וצאו לרוץ! חשוב מאוד להקפיד בעת הריצה על כללי בטיחות שונים. בריצה בטבע, יש לבדוק לפני הריצה את התנאים בשטח ולקחת איתכם אמצעי אמין ליצירת קשר במקרה של בעיה. במקרה של ריצה עירונית בשטח בנוי, חשוב מאוד להקפיד על ריצה במסלולים הנכונים לריצה והליכה, ולא לדוגמא ריצה במסלול אופניים, דבר שעלול לגרום לתאונה. בנוסף יש ללבוש בגדים בולטים אם הריצה נעשית בלילה.

להביא מכשירי כושר מהבית?

למרות שמלונות בארץ מציעים מתקני כושר, לעיתים שווה להביא איתכם מכשיר כושר או שניים משלכם. אם יש לכם רצועות trx או מכשיר כושר אחר קל, שווה לחשוב על להביא אותו איתכם. הרבה פעמים לאלה שמתאמנים באופן קבוע, קל הרבה יותר להמשיך להתאמן אם יש להם את מכשירי האימונים שהם מכירים ואוהבים.

שיעורי כושר והתעמלות בזמן החופשה

אם נסעתם לחו"ל, כדאי להכיר מקרוב את התרבות המקומית ואת האנשים שגרים במקום החופשה. שיטה מצוינת לעשות זאת היא לבדוק תוכניות ושיעורי כושר והתעמלות מקומיים. במידה ויצאתם לטיול בארץ, ישנם מלונות בארץ שמציעים שיעורי כושר והתעמלות מטעם בית המלון. שיעור כושר עם מדריך וקבוצת מתאמנים יכול לעזור לכם להגביר את המוטיבציה שלכם לשמור על כושר.

הליכה בזמן הטיול – לשלב הנאה עם תועלת

אחת הדרכים הטובות ביותר לשמור על רמת כושר גבוהה בעת שמטיילים בארץ או בחו"ל היא לוותר על נסיעה ברכב, ברכבת או במונית, וללכת לכל מקום באמצעות שימוש בשתי הרגליים שלכם. הליכה ספורטיבית מאפשרת לכם להכיר את האזור שבו אתם נופשים מקרוב, וגם נותנת לכם על הדרך שיטה מצוינת לשמור על כושר. נסו לתכנן את הטיול שלכם כך שיכלול מסלולי הליכה ארוכים.

לסיכום

מכורי ספורט אמיתיים לא יכולים בלי פעילות גופנית יותר מכמה ימים. לכן, אם אתם מרגישים צורך להתאמן בזמן החופשה שלכם, אדרבה – וודאו מראש שיש לכם את כל האמצעים לאימון בזמן החופשה ורוצו על זה. תיהנו!

נגישות