כך תעודדו את הילדים לבצע פעילות גופנית

הילדים תקועים במחשב ובמסך של הפלאפון? מעדיפים להישאר בבית ולראות טלוויזיה מאשר לצאת לשחק בחוץ עם חברים? יוצא לכם לריב איתם לפעמים בנושא הזה? אל תדאגו אתם לא לבד. במיוחד בעידן שלנו, יותר ויותר ילדים מעדיפים להסתגר בבית ולעשות פעילויות הקשורות במסכים ופחות לצאת החוצה ולהנות מהעולם כמו פעם. ההתמכרות למסכים הוכחה כבר מזמן כבעייתית וכזו המביאה לדיכאון, ומנגד פעילות גופנית דווקא בונה את הביטחון העצמי של הילדים ונותנת להם הרגשה טובה. כמובן, זה לא דבר פשוט לגרום לילדים לצאת ולעשות פעילות גופנית, אבל בכל זאת, דרך כמה דרכים יצירתיות מאד לעשות. הנה כמה רעיונות שיש סיכוי טוב שיוציאו את הילדים החוצה ויזיזו קצת את עצמם.

הכניסו את הילדים לחוויה

איך? ישנם כל מיני דרכים להפוך את הספורט לחוויתי ולא שגרתי ומשעמם. למשל, בחנות ליצירה תוכלו לקנות חומרים מדליקים כמו פלקט, בריסטולים וצבעים, ולהכין באמצעותם תכנית אימונים מדליקה, בה אפשר לסמן עם טוש או להדביק סמיילי על כל אימון שהושלם. אפשר בנוסף לתת להם לקשט עם גירים וצבעים את מסלול הריצה ולשים עליו נקודות ציון שיתנו להם מוטביציה לעבור אותו, ממש כמו במשחק מחשב.

לעודד את הילדים לפעילות גופנית

בגדים יפים

אם נלבש שמלת ערב, מיד נרצה ללכת למסעדה יוקרתית. אם נשים בגד ים יפה, זה ישר יעשה חשק לקפוץ לטבילה בים, וככה בדיוק זה עובד גם עם ספורט. הילדים יתלהבו אם התחביב החדש שלהם של כושר גופני, יבוא ביחד עם ביגוד איכותי מתאים ונעלי ספורט טובות שגם ישמרו על הדרך הבריאות של הילדים. לפחות בשלב ההתחלתי ועד שיכנסו לעניינים, מדובר בדרך מעולה לדרבן אותם לכושר.

לעשות ביחד

מכירים את המשפט "נאה דורש נאה מקיים"? אז אם יש משהו שהילדים לא אוהבים זה לשמוע הטפות מההורים על כל מיני דברים כשהם בעצמם לא עושים את מה שהם מצפים מהילדים. לכן, לבשו את בגדי הכושר, שימו נעל ספורט וצאו איתם לאימונים. זה טוב גם לכושר של כולם וגם לגיבוש ולחיבור עם הילדים שלכם.

תחרויות ומשחקים

כשהופכים את הכושר לתחרותי והיתולי, הוא מיד הופך לכיפי והרבה פחות כבד ומחייב. ילדים מטבעם אוהבים לרוץ וכל מה שצריך זה לתת להם סיבות טובות ומהנות לעשות זה. לכן, אל תדרשו מהם לעשות ספורט משעמם של מבוגרים, אלא מצאו משחקים ותחרויות שווים לכושר על הדרך.

רתמו את הטכנולוגיה לעניין

הילדים מכורים לטלפון? מצוין! הורידו בעבורם אפליקציות לכושר גופני ובייחוד אפליקציות שהם ייעודיות ומיוחדות לכושר גופני אצל ילדים, ומצאתם דרך מעולה לדחוף אותם לפעילות ספורטיבית בלי לבטל את התחביבים הקודמים שלהם. ילדים רבים שנחשפו לאפליקציות כאלה גילו בהמשך דרכם כי דווקא אוהבים ומתחברים לכל הנושא של פעילות גופנית בריאה.

נגישות