זזים גם במהלך יום העבודה: 5 תרגילי כושר שאפשר לעשות מהמשרד

להיות במשרד שעות רבות במהלך היום, הוא כבר ממזמן לא תירוץ מספק כדי להימנע מפעילות גופנית. אם בעבר פעילות ספורטיבית הייתה מקושרת לחדר כושר, לריצה בפארק, או להליכון ביתי  – כיום ישנה מודעות לחשיבות הבריאות הפיזית, שמגיעה גם בזכות שמירה על הכושר. ישנם מגוון תרגילי פעילות גופנית שתוכלו לעשות גם במהלך יום עבודה עמוס במיוחד, ואפילו מבלי לצאת ממשרד העבודה שלכם. במאמר הבא נציג עבורכם 5 תרגילי כושר קלים לביצוע שכל אחד מכם יכול לעשות. אז בסיום המאמר, כל מה שתצרכו לעשות הוא לבחור אחד מהתרגילים, אם לא יותר – ופשוט להתחיל ליישם.

סקווטים – הדרך הנפלאה לאוורר את הישבן שלכם לאחר ישיבה ממושכת על הכיסא

אם תתמידו בתרגיל זה, לחלוטין תוכלו ליהנות מישבן מוצק ומחוטב, גם לאחר ישיבה במשרד של חברת אמדוקס שעות על גבי שעות, על גבי שעות. תחילה, הוציאו את האגן כלפי חוץ וכפפו את הברכיים, עד שתרגישו כי החלק העליון של הברך עובר את מפרק הירך שלכם. בכל פעם תעשו תנועה זו, ותחזרו לעמידה זקופה, תוך כדי תשומת לב לכך שאתם מזיזים אז רק את שרירי האגן. הקפידו לשמור על בית החזה מורם, וכן שמרכז הכובד יהיה על העקבים שלכם.

מדרגות או לא להיות

אנו בטוחים כי יש לכם לפחות מספר מועט של מדרגות במשרד, בדרך אליו, או במקום כלשהו בבניין העבודה. תוכלו לבצע אימון אירובי, תוך כדי שאתם בהפסקת צוהריים, בשיחת טלפון בעבודה, או אפילו בפגישת עבודה עם עמית מהמשרד – כך תוכלו לשתף גם אותו בפעילות הגופנית ולגרום לו לעשות גם קצת כושר. תוכלו לבצע עלייה פשוטה במדרגות, ומטיבי הלכת מבינכם יוכלו גם לעלות במדרגות תוך דילוג על מדרגה אחת בכל פעם, או איפול תוך קפיצה ממדרגה אחת לאחרת, תוך שימוש בשרירי השוקיים.

לא יזיקו לכם קצת שרירים

אם יש לכם במשרד בקבוק מים, או של כל משקה אחר, השוקל לפחות קילו – תוכלו לנצל אותו כדי ליהנות ממשקולות זמינות במיוחד. בכל פעם שאתם צריכים לקום מהכיסא ולחלץ קצת עצמות, תוכלו להשתמש בבקבוקים אלו בתוך משקולות ולפתח את שרירי הידיים והכתפיים שלכם. אם אתם מרגישים שהבקבוק קל לכם מדי, השתמשו באחד כבד יותר, ואפילו אתגרו את עצמכם להרים 2 משקולות בו זמנית – אחת בכל יד. כמובן, שימו לב שאינכם מגזימים עם עצימות האימון, כדי שלא תגרמו לעצמכם נזק.

לא נזניח את שרירי הבטן

עבודה במשרד יכולה להוות מקור לאכילת נשנושים רבים מבלי לשים לב לכך, ומהליכה מארוחה אחת לאחרת. כדי לשמור על בטן אסופה, תוכלו לבצע מספר תרגילים פשוטים בהחלט. כל מה שתצטרכו לתרגיל זה הוא את כיסא המשרד שלכם, ואתכם, כמובן. עמדו זקוף, אחזו בשולחן או בכיסא שלכם, והחזיקו את הרגליים שלכם לאחור עד ליצירת זווית של 90 מעלות  בין הגב שלכם לרגליים. בכל פעם שחררו את הברכיים, תוך הקפדה על גב ישר והתמקדות בשרירי הבטן שלכם.

חיזוק שרירי הרגליים

התרגיל הבא במיוחד במינו, משום שתוכלו לבצע אותו ממש תוך כדי ביצוע העבודה שלכם. תוך כדי שאתם שולחים מייל, עובדים על מצגת חשובה, או מתקשרים לבוס שלכם, תוכלו להניף את הרגל שלכם מטה מעלה, מספר פעמים, תוך שמירה על רגל ישרה, וחזרה על התרגיל גם עם הרגל השנייה. הקפידו לשמור על גב זקוף, ולהניח בכל פעם את הרגל עד הסוף. לאחר שתסיימו לעשות זאת, תוכלו לבצע את אותו התרגיל, אך הפעם להניף את שתי הרגליים באותו הזמן.

לסיכום

שמירה על כושר לצד עבודה במשרד, הינה לגמרי משימה אפשרית במיוחד. בנוסף לתרגילי הכושר שאתם מכירים כעת, תוכלו להקפיד על שתיית מים מרובה, לנסות לחנות במרחק מה מהמשרד שלכם כדי שתוכלו ללכת קצת ברגל, והקפידו לבצע מתיחות מפעם לפעם, בין ישיבה אחת במשרד לאחרת. בהצלחה!

נגישות