להתאמן בתקופת הקורונה: איך בכל זאת נשמור על כושר?

מגפת הקורונה שפרצה בשנת 2020 שינתה היבטים רבים בחיינו, כולל ההיבט הספורטיבי. למעשה, בעקבות הסגרים כמו גם המספרים הגבוהים של החולים רבים הפסיקו לפקוד את חדרי הכושר ומצאו את עצמם בין ארבע קירות ומול הטלוויזיה. אימון בזמן הקורונה הוא מאתגר למדי הן בשל החשש הבריאותי מהדבקה אבל גם בעקבות שינויים משמעותיים באורח החיים – יותר עבודה מהבית ופחות יציאה החוצה. יחד עם זאת, תקופות מאתגרות כמו זו מחייבת שינוי חשיבתי והבנה כי ניתן בהחלט לשמור על כושר, כל זאת באמצעות לא מעט יצירתיות בשילוב של הגברת המוטיבציה. כיצד תוכלו בכל זאת לשמור על בריאותכם באמצעות פעילות גופנית סדירה? להלן מספר עצות בהן תוכלו להיעזר:

ביצוע בדיקות קורונה באופן עצמאי

לפני שאתם יוצאים למכון הכושר או אימון קבוצתי נדרש לבצע בדיקת קורונה. מאחר והאמינות של בדיקות הקורונה הביתיות מוטלת בספק, בדיקת קורונה מהירה פרטית יכולה לעזור מאוד בעלות כספית נוחה ובאישור של משרד הבריאות. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור את המיקום והמועד של הבדיקה, להציג את כרטיס ההגעה לנקודת שירות ולאחר ביצוע הבדיקה לקבל את התוצאות בפרק זמן של 20 דקות.

אימון ספורטיבי מול הטלוויזיה

כיום בכל בית בישראל ישנה טלוויזיה חכמה המאפשרת לעבור בין ערוצי הטלוויזיה לבין הפלטפורמות האינטרנטיות כמו יוטיוב. למעשה, זה כל מה שדרוש לכם בשביל ליצור אימון ספורט אפקטיבי המתבצע בבית, בייחוד כאשר ניתן לנצל את המרחב הביתי לטובת אימון שאתם מתחברים אליו – החל מיוגה ופילאטיס ועד אימוני אירובי עם מיטב המאמנים מהארץ כמו גם מהעולם. בשביל לשמור על כושר לא צריך בהכרח לגשת לחדר הכושר או לאימון אלא אפשר לבצע אותו גם בבית, לאחר קנייה של אביזרי ספורט לבית כמו מזרן, סט קטן של משקולות, גומיות ועוד ובזמן שנוח לכם.

להתאמן בתקופת הקורונה: איך בכל זאת נשמור על כושר?

אימון ביחד עם חבר/ה

על מנת להגביר את המוטיבציה וליצור תמהיל אימונים עקבי מומלץ לצרף לאימונים שלכם חברים ובני משפחה שיתאמנו ביחד איתכם. אימון שמתבצע ביחד לא רק מחייב אתכם להגיע לאימון אלא גם יכול לסייע לטובת שיפור סרגל המאמצים. בין אם מדובר בתרגול יוגה או אימון ריצה, העיקר שתוכלו לייצר לעצמכם תמהיל של אימונים המתבצע באופן עקבי ובשיתוף של חבר/ה או אפילו בן או בת הזוג, ובכך לנצל את האימון לטובת זמן איכות משותף.

הצטרפות לקבוצות אימון

אם אתם חשים כי לא חזרתם לעצמכם מאז פרוץ המגפה ואתם לא מוצאים את הכוח להתאמן, זה הזמן להצטרף לקבוצות אימון שגם יעודד אתכם להתאמן אבל גם יאפשרו לכם להכיר חברים חדשים. בעידן הנוכחי אימונים קבוצתיים מתבצעים הן במסגרת של פארקים, מכוני כושר או אפילו בזום, כל זאת בהתאם לסרגל המאמצים שלכם ובעלות כספית נוחה. מדובר בהזדמנות מצוינת ליצור גרף של שיפור שיוביל לשמירה על כושר בימי הקורונה ביחד עם מתאמנים נוספים שלא פעם הופכים לחברים קרובים, בעקבות התדירות הגבוהה של האימונים.

קבעו לו"ז אימונים מראש

במקום לתת לזמן לחלוף, קבעו מראש ביומן שלכם שעה לאימון המתבצע בתוך הבית או מחוצה לו. כאשר אתם קובעים מראש אימונים יהיה לכם קל הרבה יותר להתמיד ולהגיע לתוצאות, גם בזמן שגרה ובוודאי בזמן קורונה.

לסיכום

שמירה על כושר בזמן תקופת הקורונה יכולה להיות מאתגרת למדי. יחד עם זאת, באמצעות שמירה על הבריאות דרך ביצוע של בדיקות כמו גם אימונים משותפים במתכונת קבוצתית או ביחד עם פרטנר תוכלו ליצור תמהיל אימונים אפקטיבי. אל תחששו לנצל את המרחב הביתי לטובת אימון ספורטיבי מאומץ המתבצע באמצעות רכישה של ציוד ספורט אותו ניתן לרכוש אונליין ולקבל במשלוח מהיר עד הבית.

נגישות